STUDIUM PRZYPADKU Jak leczyć zęby W 9 Dni?

STUDIUM PRZYPADKU Jak leczyć zęby W 9 Dni? czyli Endodoncja Chorzów iej korzysta się przy przeprowadzaniu leczenia kanałowego zębów. Dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny oferuje endodoncję mikroskopową, co pozwala na zwiększoną precyzję przy przeprowadzanym lecze

Dodane: 17-09-2020 01:38
STUDIUM PRZYPADKU Jak leczyć zęby W 9 Dni?

Czym jest endodoncja mikroskopowa

Endodoncja Chorzów

Stomatologia mikroskopowa to nic innego, jak wykorzystywanie mikroskopu przy przeprowadzaniu leczenia stomatologicznego. Z pomocy mikroskopu najczęściej korzysta się przy przeprowadzaniu leczenia kanałowego zębów. Dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny oferuje endodoncję mikroskopową, co pozwala na zwiększoną precyzję przy przeprowadzanym leczeniu kanałowym. Samo leczenie kanałowe, zwane inaczej leczeniem endodontycznym, polega na usunięciu zainfekowanej przez próchnicę tkanki, następnie na wyczyszczeniu kanałów i uzupełnieniu ich odpowiednim materiałem. Wykorzystanie mikroskopu przy leczeniu kanałowym pozwala na znacznie dokładniejsze i bardziej precyzyjne wyczyszczenie kanałów zęba, co przekłada się bezpośrednio na trwałość i skuteczność leczenia. Korzystanie z różnego rodzaju nowoczesnych technologii jest coraz częściej spotykane w stomatologii. Dentysta dysponujący odpowiednim sprzętem może podjąć się leczenia nawet bardzo skomplikowanych infekcji próchniczych bez konieczności ekstrakcji zęba.

Kiedy stosuje się wypełnienie zęba

Stomatologia zachowawcza jest jedną z wielu specjalizacji stomatologicznych, a jej głównym zadaniem jest profilaktyka oraz leczenie próchnicy zębów. Gabinet stomatologiczny oferuje leczenie próchnicy zębów za pomocą wypełnienia oraz leczenia kanałowego. Wypełnienie zęba jest najprostszą metodą leczenia próchnicy, jeśli tylko infekcja nie dotarła do miazgi zęba. Wypełnienie zęba, potocznie zwane plombą, jest specjalnym materiałem odbudowującym tkanki zęba. Dentysta stosuje wypełnienie do odbudowy tkanek utraconych na skutek próchnicy lub innych uszkodzeń. Materiały wykorzystywane do bezpośrednich wypełnień ubytków muszą być wysokiej jakości, dzięki czemu wypełnienie jest znacznie trwalsze. Dobry dentysta stosuje wysokiej jakości materiały do wypełnienia utraconych tkanek na skutek próchnicy zębów. Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinecie stomatologicznym jest infekcja próchnicza, a najczęściej wykonywanym zabiegiem jest właśnie wypełnianie ubytków próchniczych odpowiednim materiałem.

Czym jest wizyta adaptacyjna u dentysty

Dobry dentysta powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest pierwsze doświadczenie dziecka w gabinecie stomatologicznym. W ramach usług związanych z stomatologią dziecięcą często można spotkać się z ofertą przeprowadzenia wizyty adaptacyjnej. Jest to o tyle przydatna usługa, że pozwala dziecku na zapoznanie się z gabinetem oraz lekarzem dentystą przez co każda kolejna wizyta związana z leczeniem będzie mniej stresująca. Każdy profesjonalny lekarz, w tym także dentysta, wie jak ważne jest odpowiednie podejście do pacjenta, nawet tego najmłodszego. Wielu rodziców korzysta z usługi wizyty adaptacyjnej w gabinecie stomatologicznym, ponieważ umożliwia ona powolne oswajanie dziecka z procedurami leczenia zębów. Samo przygotowanie dziecka na pierwszą wizytę adaptacyjną u dentysty jest istotne, należy więc przede wszystkim uświadomić dziecko o ważnej roli dentysty jaką jest leczenie zębów. Każdy z nas chyba zdaje sobie sprawę, że leczenie stomatologiczne nie należy do najprzyjemniejszych, jednak jest niezbędne w utrzymaniu zdrowego uzębienia.

Korzystanie z nowoczesnego sprzętu stomatologicznego

Dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny posiada szerszy zakres oferowanych usług, ponieważ posiada odpowiedni sprzęt umożliwiający przeprowadzanie różnych zabiegów dentystycznych. Przykładem wykorzystania nowoczesnej technologii w stomatologii jest Digital Smile Design, czyli inaczej Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Innym przykładem wykorzystania nowoczesnego sprzętu jest endodoncja mikroskopowa. Dentysta, korzystając z mikroskopu przy leczeniu kanałowym zębów, wykonuje zabieg z większą dokładnością i precyzją. Wiele gabinetów stomatologicznych posiada także rentgen, który jest wykorzystywany przy diagnostyce różnych problemów z uzębieniem. Większość prywatnych gabinetów dentystycznych jest dobrze wyposażona w różnego rodzaju urządzenia usprawniające pracę dentysty. Wykonywanie wielu zabiegów jest możliwe właśnie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, gdzie najważniejszym sprzętem dla każdego dentysty jest bez wątpienia unit stomatologiczny. Poza specjalistycznym sprzętem dentysta korzysta także z różnych materiałów wykorzystywanych przy leczeniu pacjentów.