Wizyta u dentysty - kilka porad - O dentystach

Gabinet stomatologiczny Ruda Śląska

Stomatologia ? usługi w ramach NFZ

Usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są bardzo popularne szczególnie, jeśli chodzi o stomatologię. Jest to taka specjalność lekarska, że niemal każdy ma z nią do czynienia w ciągu swojego życia. Dlaczeg

Wizyta u dentysty - kilka porad - O dentystach Gabinet stomatologiczny Ruda Śląska
o warto wybrać się do dentysty za publiczne pieniądze? Przede wszystkim, możliwość ta sprawia, że kontakt z dentystą mogą mieć osoby niezamożne. Trzeba bowiem pamiętać, że niejedna wizyta stomatologiczna jest bardzo droga. Zależy to co prawda od tego, jak duży ubytek mamy w zębach lub jak skomplikowany jest to zabieg, jednak na ogół usługi stomatologiczne nie należą do najtańszych. Dlatego też wybór wizyty dentystycznej za publiczne pieniądze to dobry pomysł, zwłaszcza dla mniej zamożnych osób.

W jakiej sprawie możemy się udać do dentysty?

Chociaż najczęściej świadczonymi usługami w gabinetach stomatologicznych jest przede wszystkim usuwanie różnego rodzaju ubytków i wstawianie plomb, to jednak istnieje wiele różnych dziedzin, w których stomatolog może okazać się naprawdę przydatny. Bardzo często dentyści wykonują również usługi z zakresu protetyki. Wstawianie zębów czy różnego rodzaju implantów jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób o dość słabym własnym uzębieniu. Popularne są również estetyczne usługi dentystyczne, które mogą poprawić wizerunek całej osoby. Biały uśmiech może być ogromnym atutem, natomiast zniszczone i krzywe zęby mogą wręcz oszpecić całą twarz. Niezwykle często dentyści usuwają również zęby a z tym z kolei wiąże się chirurgia stomatologiczna.

Usuwanie zębów jest często bardzo przykrym zdarzeniem dla pacjenta. Taki zabieg jest związany najczęściej z katastrofalnym stanem uzębienia lub innymi względami, jak na przykład brakiem miejsca w jamie ustnej na tak zwane zęby mądrości. Niejednokrotnie usuwanie zębów jest na tyle poważne, że przeprowadza się je operacyjnie. Aby wykonywać tego rodzaju zabiegi trzeba posiadać specjalne uprawnienia, ale także i dużą siłę fizyczną. Czy usuwanie zębów to jedyna działalność stomatologa – chirurga? Chociaż jest to najpopularniejsze zajęcie, jakiemu poddają się tacy fachowcy, to bardzo często również w grę wchodzą inne zabiegi, jak na przykład operacje związane z nerwem zęba lub rekonstrukcja części szczęki.

Sposoby na wzmacnianie dziąseł

Dobry stan dziąseł jest bardzo ważny dla zdrowia zębów. Słabe dziąsła zaczynają krwawić podczas szczotkowania, a z czasem zęby źle trzymające się w dziąsłach mogą zacząć się ruszać, a nawet wypadać. Dlatego bardzo ważne jest, żeby utrzymywać dziąsła w dobrym stanie. Jeżeli problemy z dziąsłami są niewielkie, to wówczas wystarczy stosować specjalistyczne pasty do zębów, które będą je wzmacniały, a jednocześnie nie będą działały drażniąco na słabsze dziąsła. Zdarza się jednak, że samo używanie odpowiednich past do zębów nie wystarcza, a wówczas trzeba skorzystać z bardziej specjalistycznego leczenia dentystycznego. W szczególnych wypadkach pomóc mogą dopiero zabiegi chirurgiczne przeprowadzane na dziąsłach.

W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele różnych past do zębów. Za najlepsze pasty do zębów można uznać te, które są polecane przez dentystów. Wśród nich można wyróżnić pasty do zębów dla dzieci oraz pasty do zębów dla dorosłych i specjalistyczne pasty do zębów przeznaczone na przykład dla osób posiadających problemy z dziąsłami. Pasty do zębów dla dzieci posiadają zwykle dobry smak i atrakcyjny kolor po to, żeby dzieci chętnie z nich korzystały. Jednak są one jednocześnie pouczane o tym, że nie wolno im połykać past do zębów nawet, jeżeli posiadają one bardzo dobry smak. Natomiast pasty do zębów dla dorosłych mogą być bardziej lub mniej miętowe i przeznaczone dla wszystkich lub dla osób chcących wybielić swoje zęby.